Marcin Osadowski - wolny!!!

Marcin Osadowski - wolny!!!

 

W dniu 3 czerwca 2022 r. o godzinie 09:30 rozpoczął się proces  sądowy więźnia politycznego Marcina Osadowskiego.

Przy  pomniku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, naprzeciwko Sądu Okręgowego, zebrali się licznie Kamraci oraz przyjaciele Marcina. Ponad 500 osób chciało uściskać Kamrata. Przybyli  oni nie tylko z całej Polski, ale również z Niemiec i z Holandii. Jak powiedział jeden z nich - Witold Sadowski: „Przyjechaliśmy po Marcina Osadowskiego”.

Głos zgromadzonych był bardzo dobrze słyszany na sali rozpraw. Liczne śpiewy i przemówienia przybyłych Kamratów dawały wsparcie Marcinowi Osadowskiemu, dzięki czemu wiedział on, że nie jest sam w tym trudnym dla niego momencie.

Po ogłoszeniu postanowienia o zwolnieniu z aresztu, wolny - po ponad 3 miesiącach tymczasowego aresztowania - Marcin Osadowski opuścił gmach sądu. Nie kryjąc łez, skierował kilka słów do przybyłych, mówiąc: „Pobeczałem się, bo mi się należy, ale to  z radości”. Przyznał również, że: „Miałemciężkie dnii właśnie w tych dniach wyciągałem od Was listy, kartki, pocztówki”.

Łzom wzruszenia nie było końca, zarówno Marcina Osadowskiego, jak i Wojtka Olszańskiego oraz wszystkich, którzy czekali pod sądem  od wczesnych godzin rannych.

Nie jest to koniec batalii sądowej Marcina. Przed nim kolejna rozprawa, o której będziemy Was informować.

 

Jola Iva

Tags